Kilka zdań o mnie

Jestem absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku ,,Prawo Medyczne, Bioetyka i Statystyka Medyczna'' oraz ,,Metodologia Badań Klinicznych'' na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W trakcie studiów medycznych uczestniczyłem w stażach szkoleniowych w USA, Japonii, Hiszpanii. Uczestniczyłem w pracach stowarzyszenia studentów medycyny w Polsce (IFMSA-Poland), jestem honorowy członkiem stowarzyszenia.

Szkolenie specjalizacyjne odbywałem w Klinice Chorób Afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, na oddziale leczenia chorób afektywnych, gdzie obroniłem pracę doktorską poświęconą diagnostyce różnicowej depresji w przebiegu nawracających zaburzeń depresyjnych. W latach 2008-2009 pracowałem w Uniwersyteckim Szpitalu Psychiatrycznym w Aalborg w Danii. Obecnie pracuję w Klinice Psychiatrii Sądowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Wydaję opinie sądowo-psychiatryczne w sprawach karnych i cywilnych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrii Sądowej.

Jestem autorem publikacji naukowych i wystąpień klinicznych w czasie zjazdów i konferencji psychiatrycznych poświęconych diagnostyce i leczeniu zaburzeń psychicznych. Więcej informacji w zakładce Publikacje.

 

Swoja wiedzę staram się aktualizować, uczestnicząc zarówno w szkoleniach i konferencjach w kraju jak i zagranicą. W ostatnich latach uczestniczyłem m. in. w Szkoleniu Europejskiego Towarzystwa Neuropsychofarmakologii ECNP w Oxfordzie, UK (2017), Europejskich Kongresach ECNP w 2014, 2015 i 2016 r. oraz w licznych konferencjach i szkoleniach poświęconych diagnostyce i leczeniu chorób i zaburzeń psychicznych w kraju.

 

Interesuję się zagadnieniami diagnostyki i terapii zaburzeń nastroju, zespołów depresyjnych, depresji nawracającej, choroby afektywnej dwubiegunowej, zaburzeń depresyjno-lękowych, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń snu, impulsywności i zaburzeń zachowania. W swojej pracy dużo uwagi staram się poświęcać psychoedukacji, wychodząc z założenia że skuteczna terapia oparta jest na aktywnej współpracy z pacjentem.

 

Pracuję również w języku angielskim.